MIÉRT FONTOS, HOGY LEGYEN STRATÉGIÁNK? Ismerős az a mondás, hogy „Nem tudja a bal kéz, mit csinál a jobb”?
A jó stratégia abban segít, hogy ne legyen szervezetlenség, fejetlenség a vállalatban, és a munkatársak ne gátolják egymást, ne legyenek egymásnak ellentmondó kérések. A szervezetben megszülető összes döntést és erőforrást egy irányba hangolja a pontosan meghatározott célok érdekében.
#vállalatistratégia #stratégiaházvízesés #stratégiaműködés
#változásmenedzsment #blendedprogram #elearning
A stratégia fontossága abban rejlik, hogy
- megmutatja a helyes irányt, igeneket és nemeket mondat ki
- meghatározza a szervezet mindennapi működését
- segít kialakítani az egységes közös nyelvet
HÁNYSZOR FORDULT ELŐ, HOGY A SZERVEZETNEK VOLT STRATÉGIÁJA, A MUNKATÁRSAK MÉGSEM ÉRTETTÉK, HOGY A VÁLLALAT MIT MIÉRT TESZ? ÉS AZ HÁNYSZOR FORDULT ELŐ, HOGY BÁR A SZERVEZETNEK VOLT STRATÉGIÁJA, A TULAJDONOSOK NEM ÉRTETTÉK, MIÉRT NEM VALÓSULNAK MEG A KITŰZÖTT CÉLOK?
A SZERVEZETI HARMÓNIA PROGRAMBAN résztvevő szervezetek képessé válnak arra, hogy minden szinten egy irányba mutató, összehangolt és hatékony működést érjenek el. Olyan kulcsfontosságú készségek és kompetenciák fejlesztésére kerül sor, amelyek hozzájárulnak a szervezet sikeres működéséhez és a kitűzött célok eléréséhez:
- Stratégiai gondolkodásra és tervezésre
- Az alkalmazkodás és változásmenedzsment készségeire
- Olyan kommunikációs és vezetői kompetenciák megszerzésére, hogy a stratégia átültetése és megértetése a teljes szervezeten belül hatékony legyen
- Az önismeret fejlesztésére, hogy a munkatársak tisztában legyenek a saját szerepükkel és felelősségükkel a szervezeti stratégiai célok elérésében
Fedezd fel a Szervezeti Harmónia erejét, ahol a vállalati stratégia ötvöződik az interaktív sorozatok inspiráló világával!
Lépésről lépésre vezetjük a résztvevőket a tulajdonosoktól kezdve egészen a munkatársi szintig, hogy egy olyan dinamikus és összehangolt stratégiai rendszert hozzunk létre, ami egyetlen célt szolgál:
irányítani a vállalati döntéseket és erőforrásokat, és felépíteni a sikerhez vezető utat a vállalat minden területén.
E2E stratégiafejlesztési moduláris
keretrendszer és módszertan
A fejlesztés során az úgynevezett E2E Stratégiafejlesztési Moduláris Keretrendszer és Módszertan alapján dolgozunk. Ez egy olyan dinamikus eszköztár, mely a vállalatok számára nyújt hatékony és átfogó iránymutatást a stratégiai fejlesztésük során.
Vállalati stratégia
A helyzetértékelés után a tulajdonosok személyes üzleti stratégia házának auditálása, finomhangolása, vagy kialakítása stratégia ház módszertannal.
A vállalati stratégia auditálása, finomhangolása vagy kialakítása stratégia ház módszertannal.
Változásmenedzsment
Az ellenállás-reakció-motiváció sablon alkalmazásával vezetői és HR felkészülés a szervezet részéről potenciálisan felmerülő kérdésekre, visszajelzésekre, esetleges ellenállásokra a vállalati stratégiát illetően.
A vállalati stratégia bevezetéséhez és szervezeten belüli beágyazódásához egy részletes kommunikációs terv kidolgozása.
Stratégia ház vízesés
A szervezeti egységek, majd folyamatosan lefelé haladva, akár az egyének stratégia házának kialakítása a stratégia ház módszertannal.
A szervezeti egységek stratégiájának bevezetése és szervezeten belüli beágyazódásának támogatása. A folyamat célja, hogy minél szélesebb körben létrejöjjön a munkatársak pontos kapcsolódása a stratégiához.
A Szervezti Harmónia program beépülését támogató opcionális program elemek
VEZETŐ A GRILLEN PROGRAM - készségfejlesztés
A Vezető a Grillen integrált vezetői készségfejlesztő blended program komplex módon közelíti meg a vezetői működést 6 kiemelt témán keresztül.
A program kiemelt témái:
- Vezetői felelősségvállalás
- Vezetői szerepek
- Feladat- és időmenedzsment
- Feladatátadás
- SMART célok
- Visszajelzés
FEJLESZTETT KOMPETENCIÁK
Motiválás Munkatárs viselkedéséhez igazodó tudatos vezetői szerepválasztás Beosztottak kompetenciafejlesztése Feladatátadás, Bevonás Felelősségvállalás Céltudatosság Döntésképesség Önismeret Problémamegoldó képesség Feladat- és időmenedzsment Stratégiai gondolkodás
FEJLESZTETT KPI-ok
Csapathatékonyság Külső és belső ügyfél elégedettség Dolgozói elkötelezettség Fluktuáció csökkentése Tevékenység fejlesztésén keresztül az üzleti eredmények fejlesztése
Célcsoport
Közepes- és nagyvállalatok vezetői köre
Digitális élő élmény
A távoli tréningtartáshoz egy olyan platformot alakítottunk ki, mely lehetőséget nyújt arra, hogy a felhasználók egy funkcióvesztés nélküli tréningen, vagy fejlesztési folyamaton vegyenek részt:
- közvetlen, visszajelző kommunikáció a trénerrel
- páros és kiscsoportos feladatok
- online, multimédiás, interaktív munkafüzet
- közösen készített dokumentumok
- szituációs gyakorlatok,
- „felkészített” idegenekkel folytatott beszélgetések visszajelzéssel
- home office kompatibilis.
Klasszikus, személyes classroom élmény
Hosszú éveken át éltünk át fejlesztéseket élőben, közösségben, osztályteremben. Persze ennek mindig meglesz a maga varázsa, még ha a szerepe – a technológia előretörése miatt – érezhetően csökkeni is fog a jövőben.