Skip to main content

Te is voltál már olyan helyzetben, hogy úgy érezted, mintha csak sodródnál egyik napról a másikra, és nem igazán tudtad, merre tartasz? Vagy egyszerre túl sok mindent próbáltál kézben tartani, de mégsem érezted, hogy valóban haladsz valamerre?

Voltál már olyan helyzetben, hogy egy értelmes dologra nemet kell mondanod csak azért, mert úgy érezted, nincs rá időd fölösleges feladatok miatt?

Álltál már úgy egy döntés előtt, hogy képtelen voltál választani, mert nem volt egyértelmű, mi a fontos számodra hosszú távon?

Értél már el valamit, amit korábban nagyon szerettél volna, és mégsem érezted azt, hogy „megérkeztél”?

Miért fontos, hogy legyen személyes stratégiánk?

A személyes stratégiánk segít abban, hogy ne csak sodródjunk az életben, hanem tudatosan alakítsuk azt – a saját céljaink, értékeink és vágyaink mentén. 

Egy jól átgondolt személyes stratégia iránytűként működik: segít döntéseket hozni, priorizálni, nemet mondani olyasmire, ami nem szolgál minket, és fókuszálni arra, ami igen. Segít megérteni, hogy miért csináljuk, amit csinálunk – és ha épp elbizonytalanodunk, újra tudjuk hangolni magunkat.

A személyes stratégia támogat abban is, hogy életünk meghatározó területein – mint a munka, a hozott és választott család, az egészség, az önmagunkkal való kapcsolat vagy épp a környezetünkhöz fűződő viszony – tudatosan megfogalmazzuk rövid- és hosszútávú céljainkat.

Bővebben

Ezek a területek szorosan összefonódnak a mindennapjainkkal, ezért különösen fontos, hogy ne elszigetelten, hanem összhangban kezeljük őket. A személyes stratégia nemcsak az egyes célokra, hanem a közöttük lévő harmóniára is hangsúlyt fektet – hiszen akkor működik jól, ha az életünk különböző dimenziói nem kioltják, hanem erősítik egymást.

Röviden: egy jó személyes stratégia nemcsak előre visz, hanem vissza is ad – időt, fókuszt, nyugalmat és önazonosságot. És ezek bármelyike óriási érték a mai rohanó, túltelített világban.

A személyes stratégia program

Nézd meg a sorozatalapú interaktív e-learningünk trailer-ét!

A személyes stratégiaépítés egy tudatos és strukturált folyamat, amely során egyénileg meghatározzuk életünk rövid, -és hosszú távú irányvonalát, céljait és az ezek eléréséhez szükséges lépéseket. Ez a megközelítés lehetővé teszi, hogy proaktívan alakítsuk az életünket, és hatékonyabban reagáljunk a környezetünk változásaira.

Az Actionlab Stratégiaház módszertanával tanácsadóink tégláról téglára segítik a résztvevőket a saját stratégiaházuk felépítésében.

Fejlesztési folyamat (PDF)

Referenciák

Orsós Lajos, a Kiút a cigánytelepről alapítója

Egy szakmai és személyes válság elején voltam, és éppen készültem elmerülni az önsajnálatba, amikor szembe jött velem a Személyes Stratégiai program, ami szétzúzta ezen terveimet.
Azóta csak néhány hét telt el, de piszkosul elfoglalt és energikus vagyok, mert találtam egy utat, amin járni nem csupán jó érzés, de még hasznos is.
Ez a program szerintem azért zseniális, mert mindenkinek azt adja, amire aktuálisan szüksége van.
Nekem segített rendet tenni a világomban. Ez pedig felbecsülhetetlen!

Bánhalmi Kata, a Skillcom társalapítója

„Szkeptikusan álltam a folyamathoz, de erősebb volt bennem az érzés, hogy változtatnom kell, csak nem találom a módját. A kezdeti ellenállásom az első órában kioldódott, már vártam az alkalmakat, évek óta először kaptam teret és egy meglepően hatékony eszközt a kezembe ahhoz, hogy az üzleti és szakmai céljaim középpontjába önmagamat tudjam állítani. A stratégiaházamat azóta is élem és lépésről lépésre haladok az abban meghatározott küldetésem alapján a vízióm megvalósításában. Ami pedig még engem is meglepett: annyira megszerettem a módszertant, hogy kitanultam, és ma már hozzám is tudsz jelentkezni személyes stratégiaalkotásra.”

Holnap hétfő. Gyomorgörcs vagy nettó unalom?
Szerintünk van rá lehetőség, hogy mostantól sokkal jobban kezeld a céges kihívásokat.

Ügyfeleink