Skip to main content
ActionlabEgyéb kategóriaÉrzelmi intelligencia

„Rendezd a konfliktust!” – Üzleti reggeli összefoglaló

Rég volt már üzleti reggelink, nagyon jó volt újra ismerős és új arcokat látni, és remek alkalom az „Érzelmi intelligencia tréning – Rendezd a konfliktust!” című programunk bemutatkozására. Az esemény célja az volt, hogy a résztvevők betekintést nyerjenek a vállalati EQ-tréning felépítésébe, módszertanába, és megtapasztalják az élményalapú tanulás előnyeit.

Elsőként: mit gondolunk az EQ-nkról?

Egészen pontosan vendégeink adtak számot. Reggel rögtön bele is csaptunk egy gyors (de annál tanulságosabb) felméréssel:

  • 68,2% nagyon jól felismeri és megnevezi érzelmeit. (Gratulálunk!)
  • 13,6% bevallotta: ez gyakran nehéz. (A legnehezebb lépés megvan: ezt elismerni.)
  • A megkérdezettek 27,3%-a nagyon jól, közel 55%-a pedig többnyire érti érzelmei kiváltó okait és lefolyását, azonban 18,2%-nak ez gyakran nehézséget okoz (De mindenki folyamatosan tanul).
  • A legnagyobb kihívást a düh, csalódottság, igazságtalanság és az őszinteség hiányának kezelése jelenti a munkahelyeken.
  • És a vezetők? 72,7% szerint figyelnek az érzésekre – de még bőven van hova fejlődni.
  • A szervezetek fele szerint pedig sokkal több EQ-ra lenne szükség. (Mi nem vitatjuk.)

 Részletek egy házasságból

A résztvevők nem csak hallgattak, hanem néztek, gondolkodtak, javasoltak és újra néztek. Egy színészi jelenettel indítottunk, amelynek szereplői egy hétköznapi konfliktust mutattak be. Két szülő, egy házaspár vitája elevenedett meg, ahol a gyerekek jövőjét illetően alakult ki feszült és nehéz helyzet két olyan ember között, akik eltérő személyiséggel, sok apró sérelemmel csaptak össze egy váratlan pillanatban. Ezután csoportokban dolgoztunk – javaslatokat írtunk, újragondoltuk a szituációt, majd folytattuk a jelenetet, immár a mi ötleteink mentén improvizálva. A színészek játszottak, mi tanultunk – főleg magunkról.

 A tréning három pillére

A résztvevők ezután részletesen megismerkedhettek programunk három fő témájával:

  1. Az érzelmek megértése – hogyan alakulnak ki, és milyen hatással vannak ránk.
  2. Saját érzelmek kezelése – tudatos szabályozási technikák és gyakorlati eszközök.
  3. Kommunikáció – az érzelmekkel teli helyzetek hatékony kezelése.

A tréning része a szituációs gyakorlat, amelyet közösen irányítanak majd a résztvevők, lesz e-learning, magunkkal vitt küldetések, feladatok, és persze közös gondolkodás, a konflikusok rendezése, és igen, van benne elmélet is, de épp csak annyi, hogy értsük, miért működik az, amit csinálunk. Igen, az empátia is fejleszthető.

 Mit mondtak a résztvevők?

A kiscsoportos beszélgetésekből kiderült: sokan érzik, hogy az EQ nemcsak egy átlagos tréningtéma, hanem egy létszükséglet. Vezetőként, csapattagként, emberként. Beszéltünk saját helyzetekről, kihívásokról, és arról is, hogy mit próbáltunk már – mi működött, mi nem.

Zárásként: egy podcast, amit nem csak vasárnap jó hallgatni

Román Balázs és Hampuch Richárd, a Holnap Hétfő, az Actionlab vállalati hősképző podcastjének gyártói, a Betone stúdió alapítói zárták az eseményt. Röviden meséltek arról, hogyan lehet egy hétfő is inspiráló, és megosztottak néhány statisztikát a hazai podcast-hallgatási szokásokról – amiből az is kiderült, hogy egyre többen keresik az érdekes témákat, jó adásokat, értékes beszélgetéseket. Bemutattak ezen kívül néhány gyakorlati példát arra, hogyan lehet egy jól felépített podcastot employer branding és belső kommunikációs célokra használni. Mi pedig büszkék vagyunk arra, hogy ilyen támogatással beszélhetünk a számunkra fontos témákról.

 

Köszönjük, hogy velünk voltatok! Találkozunk a következő reggelin – vagy egy tréningen, ahol nem csak beszélünk róla, hanem csináljuk is.