
“2021-ben az egyetemi tanulmányaim alatt gyakorlatot kellett teljesitenem egy cégnél. Ez volt talán az első nagyobb megmérettetés az életemben, mert mint kiderült, nem volt egyszerű pszichológus hallgatóként megfelelő gyakornoki helyet találni. Egyszer egy baráti beszélgetés közben az egyik évfolyamtársam megkérdezte, hogy találtam-e már helyet, mire én szomorúan mondtam neki, hogy sajnos még nem. Erre ő lelkesen elkezdte mesélni, hogy egy HR-rendezvényen nagyon megtetszett neki az egyik kiállító vállalat, akik tréningekkel és szervezetfejlesztéssel foglalkoztak, és úgy döntött, beszél velük, akad-e náluk szabad gyakornoki pozíció. A vezető nem csak, hogy nyitott volt az ötletre, de mivel éppen volt a standon prosecco, a helyszínen koccintva ültek le átbeszélni a részleteket. Ez a barátnőm végül kapott egy másik, az otthonához közelebbi ajánlatot, igy nagyon örült neki, hogy átadhatja nekem a helyét, én pedig annak, hogy olyan helyre mehetek, ahol nem kell az elején feszengeni. Így kerültem az Actionlab körébe, és ez a lazaság és rugalmasság a mai napig elkísér. Egy nagyon támogató csapat része vagyok, ahol bőven akad lehetőségem kibontakozni szakmailag és emberileg is.“
Horváth Bíborka, aki nekünk csak Bibi, az Actionlab tartalomfejlesztési és marketingkommunikációs csapatának kulcsembere. Széleskörű feladatai között megtalálható az e-learning tartalmak kidolgozása, szövegírás, és minden kreatív folyamat, ami a tartalomfejlesztéshez kapcsolódik. Pszichológusként szakmailag is támogatja a fejlesztéseket, ezzel biztosítva, hogy a tartalmak a lehető legjobban illeszkedjenek a tréningeken résztvevők igényeihez. Emellett rendkívüli szorgalommal végzi PhD tanulmányait is, folyamatosan törekszik a fejlődésre és a tudása bővítésére.
Bibi többek között már három nemzetközi projekt fejlesztésében részt vett, kezei nyomát viseli például a Vonzalom Alapú Értékesítés (VALÉR) programunk több nyelvre történő lokalizált változata, a Survival Negotiation és a Vezető a Grillen angolra szinkronizálásának menedzselése, de segített világra hozni az EY Nézőpontok program magyar és angol változatát is, az elejétől a végéig.
Pszichológusként érdekli az emberek kompetenciáinak fejlesztése, ezért szakmailag támogatta a Leadership Engine Health Check (LEHC) kérdőív kifejlesztését, illetve jelenleg is olyan folyamatokon dolgozik, mint az Érzelmi intelligencia tréning – Rendezd a konfliktust! vagy a Fenntartható Válás- felelős felnőttek kézikönyve.
Bibi inspiráló példát mutat mind a tanulásban, mind a csapatmunkában, és mindig készen áll, hogy új kihívásokat vállaljon, legyen szó digitális fejlesztésekről, tréningek interaktív elemeinek kidolgozásáról, vagy szakmai cikkek készítéséről.